13 липня в Львівській національній філармонії відбулась перша в Україні релаксаційна сесія Renaissance, на якій було поєднано електроні ембієнт мотиви та живі класичні інструменти.

Одноімений твір, що звучить близько 30 хвилин, умовно поділений на дві частини. В першій мелодія є більш енергійною, місцями змішаною, сумбурною, що нагадує повсякденне життя. А далі вона сповільнюється, гармонізується та надає глипобкий спокій та внутрішню рівновагу. Ембієнт частина була написана Олександром Скаєм та Володимиром Недогодою, партії для класичніх інструментів написав відомий шотландський композитор та музикотерапевт Найджел Осборн.

Важливою частиною події стала участь Олександра Іванька – ветерана ЗСУ, одного з найперших відвідувачів терапевтичних сеансів Victory Beats в реабілітаційному центрі Superhumans, який завдяки ним не тільки віднайшов психологічну підтримку після поранення, але й відкрив для себе музику по новому. Сьогодні Олександр грає на басу, вчиться і вчить інших на наших курсах з рекреаційного діджеїнгу Enter DJ, виступає з концертами. А віднедавна почав реалізовувати свою давню мрію – вивчає написання музики та гру на міді-контролерах. Саме на них – отриманих завдяки підтримці прихільників проекту Victory Beats – він і побудував свій виступ у філармонії, змінюючи звучання основної мелодії, додаючи чи комбінуючи різні патерни та налаштування. На події були як пацієнти різних реабілітаційних центрів, так і звичайні поцінювачі музики.

“Це неймовірний досвід гри на сцені. Інакша атмосфера, інакші задачі. Задачі надіюсь виконані і цілі ми досягли. Працюємо далі…” , — Олександр Іванько

Завдяки партнерам події, організації Art Therapy Force, вступну частину та рефлекцію після сесії було проведено музикотерапевткою Мариною Сльот. Її проста і в одночас глибока промова допомогла налаштуватись на вірний лад слухачам та обережно вийти зі стану підвищеного сприйняття після сеансу, краще зрозуміти свої почуття та думки.

Можна довго описувати позитивні вражання і глядачів і музикантів філармонії, які завзято включилися в процес з першої репетиції, але замість тисячі слів ми лише додамо картину, яку намалювала одна зі відвідувачів одразу після події. «Я коли слухала музику то уявляла що ми всі лежимо на такому великому синьому маті, і спимо», – каже вона. І цінність та мотивуючу силу такого відгуку дуже важко переоцінити.

Ця подія стала першою в спільному проекті філармонії та благодійного проекту Victory Beats, що буде тривати увесь наступний сезон, та включатиме різноманітні музикотерапевтичні заходи.

“Ми дуже раді, що амбітна ідея – залучити симфонічний оркестр, класичні музичні інструменти до напрямку реабілітації, відновлення, перш за все, наших військових, ветеранів, цивільних, які постраждали внаслідок російського агресора – втілилася у реальності.

Маємо великі сподівання, що завдяки новому напрямку програм травмочутливого мистецтва, які стартували вчора – віднаходити внутрішні сили, психологічно відновлюватися та створювати новий терапевтичний досвід завдяки музиці, буде значно простіше і ефективніше.

Мотивує, що перша подія отримала неабияке зацікавлення та має свій позитивний відгук у слухачів, що відвідали. Тому з нового сезону зробимо все можливе, аби такі події в тому чи іншому форматі, були на постійній основі, а наша співпраця була ще продуктивнішою.”, — директор оркестру Михайло Сосновський.