13 липня Львівська національна філармонія та з благодійною організацією Victory Beats відкривають новий напрямок роботи – арттерапевтичне мистецтво. Першою подією довгострокової програми 2025 року стане унікальна релаксаційна сесія за участі Академічного симфонічного оркестру, британського композитора Найджела Осборна та ветерана ЗСУ Олександра Іванька, який пройшов реабілітацію в центрі Superhumans, де долучився до програми арттерапії VictoryBeats
Капітан запасу ЗСУ Олександр Іванько також є студентом курсу рекреаційного діджеїнгу EnterDJ, він вже має сценічний досвід і як диджей, і як бас-гітарист. Рік тому Олександр отримав важке поранення, в результаті чого втратив ногу. А на реабілітації до життя додалась нова складова: активна артистична діяльність. Тепер він долучається до події як музикант-іноватор, що використовує MIDI-контролер у складі академічного оркестру. Олександр виконає електронний трек, створений у рамках програми Victory Beats, оркестрову партитуру до нього написав Найджел Осборн – всесвітньо відомий композитор і музичний терапевт, який десятиліттями працює з людьми, що пережили травму.
Подія покликана також показати, як музика стає засобом реабілітації, підтримки й пошуку внутрішньої опори. Відвідувачі зможуть зануритися в особливий звуковий простір, де електронна ембієнт-музика органічно поєднається з живим звучанням струнних інструментів.
“Мабуть, в Україні такого не було – грати ембієнт з симфонічним оркестром. Це цікаво, це нова практика, нові знання. Хтось може захоче після події теж зайнятися музичною діяльністю. Таким чином теж просувати музичну терапію як форму реабілітації” – Олександр Іванько.
“Композиція умовно розділена на дві частини й використовує одночасно два підходи: асоціативний та релаксаційний. Плавно проводячи слухача від яскравих картин, що малює уява під музику до затишного внутрішнього світу, спокою та гармонії.” – Володимир Недогода, засновник Victory Beats та EnterDJ.
«Як оркестровий аранжувальник, я поєднав глибокі музичні структури з мінливими електронними звуковими ландшафтами. У композиції повільно розгортаються сучасні фуги й канони, і хоча ритмічна доріжка майже повністю написана в натуральному до мажорі, ці структури проходять крізь усі музичні лади раннього Відродження, а також сучасного джазу й мінімалізму. У тихий спосіб тут присутній увесь світ», – Найджел Осборн.
ПОДІЯ: https://philharmonia.lviv.ua/event/renaissance-vidkryta-relaksatsijna-sesiia-z-symfonichnym-orkestrom/
Організатори: Львівська філармонія, Victory Beats та Art Therapy Force ГО “Арт Дот”
Учасники події:
Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
Олександр Іванько – midi-контролери, ветеран ЗСУ
Найджел Осборн, Володимир Недогода, Олександр Скай – композитори
Вступне слово – Марина Сльот, музична терапевтка, психологиня
