У 2014 році Росія напала на Україну, розпочавши одну з найкривавіших воєн з часів Другої Світової. За більше ніж 10 років війна призвела до величезної кількості жертв, десятки тисяч людей отримали важкі травми, які призвели до ампутації кінцівок. Фактично все населення України пережило сильну психічну травму та потребує допомоги в більший чи менший спосіб. Одним з найдієвіших методів психологічної реабілітації є музична терапія. 

Історичні документи свідчать, що цей метод пробували застосовувати ще в часи стародавньої Греції та Єгипту. Є певні поодинокі свідоцтва з часів Середньовіччя. Втім найбільшої уваги музика, як засіб впливу на психоемоційний стан, заслужила з розвитком наукового підходу в XIX столітті. Було показано, що музика може бути сильним додатковим методом в процесі лікування психічних захворювань. Після Першої Світової Війни лікарі стикнулися з мільйонами випадків «воєнних нервів» (ПТСР). Лікувати таку кількість випадків медикаментозно було неможливо фізично. Музична терапія виявилась надзвичайно ефективним допоміжним методом, який дозволяв працювати з великими групами людей і досягати сталого результату. Подальша історія ХХ століття та розвиток психології допомогли виділити музичну терапію в окрему велику наукову дисципліну, віднайти дієві методи застосування музики для самих різних верств населення з різними психологічними та фізичними станами.

Заснований у 2023 році на тлі повномасштабної війни благодійний музичний проект Victory Beats досліджує та розвиває різні підходи музичної терапії для людей, що постраждали від російської агресії. Зокрема – людей з інвалідністю, та людей, що пережили полон. Ми співпрацюємо на постійній основі з реабілітаційним центром Superhumans, першим абілітаційним центром HUB, проводимо спеціальні сесії для окремих груп та організовуємо виїздні ретріти.

Завдяки музичній терапії наші відвідувачі відзначають знижання або зникнення фантомних болей, покращення самостійного засинання без медикаментів та покращення сну, суттєве зниження тривожності та значне покращення загального психічного стану.

В своїй практиці ми використовуємо цільий ряд підходів: релаксаційний, ассоціативний, спільну гру на музичних інструментах та інші. При цьому для кожного нашого відвідувача підбирається індивідуальна програма для досягнення найкращих результатів.

Якщо ви бажаєте допомогти проекту чи вас цікавить більше тема музичної терапії – просто зв’яжіться з нами. Музика рятує життя!